Що вміє гарний тато?

Більша частина батьків переконана, що поки дитина мала , не вміє цілком ходити та розмовляти, їй цілком вистачить і мами. Не чоловічими справами вважаються “зміна памперсів” та “агукання”. Мовляв, нехай трохи підросте, тоді і тато проявить свої вміння. Але якщо дитина знає лагідний голос батька, його добре обличчя ,запах, сміх , відчуває батьківські руки,  тато стане також як і мама найважливішою для дитини людиною.

Досвід свідчить, що тільки в дружній парі обоє батьків стабільно відчувають до дитини позитивні почуття, у таких парах батьки прекрасно знають своїх дітей і турбуються про них. Батько – доросла самостійна людина, яка може впевнено справитися зі своєю дитиною. Час від часу батькові бажано спілкуватися з дитиною наодинці – це виховує батьківську гордість.

Якщо тато спокійний, розважливий і доброзичливий із мамою, лагідний із дитиною – це означає, що своєю поведінкою він дає для дитини перші життєві та моральні уроки.  І тоді дитина так починає думати про своїх батьків “Мої батьки добрі та гарні. Вони люблять мене. Світ світлий і надійний”.

Чим старшою є дитина, тим складніші її взаємини із батьком, що уособлює силу, мудрість і владу. Якщо батько всі попередні роки був близьким другом дитини, то  в підлітковому віці дитина прийде за порадою до батька.

Для сина або для дочки тато існує в різних ролях. Для дівчинки батько – модель майбутнього обранця. Для неї важливо, щоб тато її не принижував, ставився до неї з повагою, відкреслював її красу та чарівність. Батько – модель ідеального чоловіка для сина, тому батькові слід уникати небажаних звичок, які він не хоче  прищепити своєму синові.

Гарний тато  вміє :

1. Відгородити дитину від небезпек;
  2. Уважно вислухати, бути справедливим і чуйним ;
  3. Гаряче уболівати за успіхи дитини  та запропонувати корисну пораду , хвалити за гарні вчинки ;
  4. Навчити робити правильний вибір ;
  5. Навчити поважати маму ;
  6. Критикувати за непорядні вчинки ;
  7. Дотримуватися правил, які він прищеплює дитині.

На сонці тепло, а біля матусі добре!

Мама – найважливіша людина для своєї дитини. Чуючи мамин голос, немовля заспокоюється, тримаючи матусю за руку, дитина почувається впевнено, а матусині поради супроводжують людину протягом всього життя.

Якщо малюк занедужав – то мама для нього – краще будь-яких ліків.  Та коли мама за характером не дуже ласкава, то дитина може страждати від браку тактильних відчуттів, ніжних слів , доброї підтримки.

Мама для дитини – приклад для наслідування, носій правильних рішень, добра і мудрості.  Тільки мама може вчасно підтримати , підбадьорити та заспокоїти свою дитину.

Деякі мами думають, що вони повині бути тільки м’якими та ніжними зі своїми дітьми – така поведінка буває у тих мам , яких в дитинстві виховували у суворому режимі. Мовляв, “Не буду кричати та карати дитину , тому, що пам’ятаю своє дитинство”. Звичайно, карати , наказувати і принижувати дитину не слід, але іноді бути суворою все-таки необхідно. Коли дитина балується і не може зупинитисчя , мамі слід поводитися впевнено, спокійно , не керуватися емоціями. Малюк прекрасно розуміє, що знаходиться за маминою суворістю , тому сприймає її набагато краще, ніж мама, яка дозволяє все. Дитина повинна розуміти поняття “дисципліна”, а мамині правила не можна порушувати.

Дитина найбільш прив’язана до мами. Ніхто – ні бабуся з дідусем, ні братики та сестрички в повній мірі не  можуть замінити дитині маму, тому дитина боляче переносить розлуку з нею. Любіть свою дитину розумно , цікавтеся її життям, обговорюйте проблемні ситуації, рахуйтеся з думками, розмірковуйте та розумійтеся .

Як бути гарною мамою ?

1. Поєднуйте ніжність і пестощі з розумною суворістю ;
  2. Говоріть та всіляко демонструйте дитині, що любите її завжди , пустує вона або поводиться добре.
  3. Частіше гладьте малюка, цілуйте його , беріть на руки ;
  4. Частіше говоріть дитині, як вона вам потрібна!