План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладі освіти

ПОГОДЖЕНО

Завідувач ЗДО №8 «Ластівка»

Покровської міської ради

_________________ І. В. Михалко

План заходів ЗДО № 8 «Ластівка» з попередження булінгу 2023 - 2024

На виконання закону України «Про охорону дитинства»  який визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток, розширення соціально-правових гарантій дітей, забезпечення фізичного, інтелектуального культурного розвитку молодого покоління, виконання положень Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захисту й розвитку дітей, Плану дій щодо її виконання та дотримання інших міжнародних актів.

Додаток до річного плану №2

Відповідаль-ні

І. Нормативно – правове забезпечення попередження насильства та булінгу

1. Опрацювання  нормативно – правових документів, щодо попередження насильства та булінгу.

Завідувач, вихователь-методист

2. Розміщення нормативно-правових документів на веб – сайті ЗДО для ознайомлення батьківської громадськості

Завідувач вихователь-методист

3. Невідкладне інформування, у разі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

У разі виявлення випадку

Завідувач

4. Розслідування встановлених фактів булінгу (цькування) відповідно до чинного законодавства та в межах повноважень.

У разі виявлення випадку

Комісія

ІІ. Робота з вихованцями ЗДО з питання запобігання  насильства та булінгу

1. Спостереження за психологічним мікрокліматом у дитячому колективі

Протягом навчального року

Вихователі

2. Формування навичок дружніх стосунків серед вихованців ЗДО , проведення бесід з дітьми щодо забезпечення попередження насильства та булінгу, обговорення проблемних ситуацій

Протягом навчального року

Педагогічні працівники

3. Створення морально безпечного освітнього середовища в ЗДО , вільного від насильства та булінгу

Педагогічні працівники

4. Презентація тематичних  дитячих малюнків:  – «Моя сім’я» – «Дитячі мрії» – «Разом з друзями»

Листопад Лютий Квітень

Вихователь-методист Вихователі

5. Бесіди, загадки, читання віршів, розгляд та обговорення ілюстрацій, перегляд мультфільмів,  про дружбу,  розучування  та розігрування мирилок, дидактичні ігри, індивідуальні заняття, художньо-продуктивна діяльність.

Вихователі

ІІІ. Робота з колективом з питання запобігання  насильства та булінгу

1. Анкетування педагогів: «Булінг в дитячому середовищі».

Квітень, 2024

Практичний психолог

2. Проведення профілактичної роботи щодо запобіганню булінгу в ЗДО «Правові візерунки»

Вихователі

3. Тематичний тиждень правової освіти в ЗДО «Правові візерунки»

27-30 листопада 2023

Вихователь-методист

4. Висвітлення інформації:  «Булінг – міф чи реальність»

Вихователі

5. Організація роботи «Скриньки довіри» для батьків і педагогів, оновлення інформації веб-сайту з проблеми запобігання та протидію булінгу.

Листопад, 2023

Вихователі

6. Висвітлення інформації:  «Насилля в закладі освіти»

Січень, 2024

Практичний психолог

ІV. Робота з батьками з питання запобігання  насильства та булінгу

1. Консультації для батьків при вступі дітей до ЗДО із Законом України «Про охорону дитинства» (розділ 2. Права та свободи дитини ст. 8,10)

Завідувач

2. Інформація для батьків: «Вчимося спілкуватися з дитиною»

Листопад,  2023

Вихователі

3. «Як вирішувати дитячі конфлікти?»

Грудень, 2023

Вихователі

4. Консультація: «Як навчити дитину цивілізовано виражати гнів?» (профілактика булінгу)

Лютий,2024

Практичний психолог

5. Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу: пам’ятки, листівки –  інформаційні повідомлення в Viber – групах, Web – сайті ЗДО.

завідувач, вихователь-методист, вихователі

6. Патріотичний челендж «Щаслива дитина – щаслива родина»

Протягом року