Сторінка музкерівника

СПІВАЮТЬ ВСІ!!!

Поради тим, хто хоче навчити свою дитину співати.

Кожній людині від народження  природа дарує найцінніший музичний інструмент – голос. Саме голос здатен стати основою музичної культури людини. Для того, щоб навчити дитину співати, слід використовувати свій особистий голос. Слухаючи пісню, малюк самостійно починає підспівувати, пританцьовувати та старанно наслідувати інтонацію співу дорослого. Слід пам’ятати, що об’єм дитячого голосу   невеликий, голосові зв’язки слабкі, тому голосовий апарат потребує обережного відношення.

·       Памятайте, що зміст пісень повинен забезпечувати коло інтересів дитини;

·       Спочатку намагайтеся запамятати мелодію без тексту, використовуючи будь-який склад (наприклад, “ля”);

·       Рухливо-ритмічні пісні слід починати заучувати в повільному темпі;

·       Складні фрагменти пісень слід вивчати окремо, аби дитина змогла зрозуміти, куди рухається мелодія і куди слід спрямовувати голос;

·       Під час співу привчайте дитину дихати спокійно.

·        Сидіти слід прямо, з прямими плечами, а руки утримувати на колінах

Музичний урок (родинна гра)

Кожна дитина дошкільного віку з задоволенням відвідує музичну залу, де музичні керівники проводять музичні заняття, свята та розваги. Спробуйте створити дитині "музичну студію" вдома. Не кожна сім’я має вдома іграшкове піаніно.  Проте, дорослі можуть намалювати клавіші на аркуші паперу і покласти на стіл, а уявні "ноти" – перед дитиною.

Хід гри:    Запропонуйте дитині запросити на “урок” своїх улюблених іграшок. Розсадіть  їх поряд з дитиною, уявне "піаніно з клавішами" покладіть перед нею, а далі вона самостійно буде проводити зі своїми лялечкам, зайчатами, кошенятами, песиками музичне заняття. Дитина заспіває для них улюблені пісні, відображатиме гру на піаніно, баяні та інших музичних інструментах, запропонує поплескати в долоні.

Співаймо на здоров’я!