Батьківський лекторій

ЯК  КЕРУВАТИ  ОБРАЗОТВОРЧОЮ

ДІЯЛЬНІСТЮ  ДИТИНИ

Діти дуже люблять малювати. Малювання тісно пов’язане

з пізнавальним процесом і розвиває у дитини художньо-творчі здібності.

В процесі малювання дитина знайомиться з матеріалами та інструментами. Тому для ороганізації зображувальної діяльності вдома дітям слід придбати папір, олівці, фарби, пензлі тощо. Папір повинен бути білий та кольоровий, олівці бажано викорис-товувати м’які, щоб не докладати великих зусиль.Як правило, 4-5 річним дітям дають 4 кольорових олівці. Пізніше – кількість збільшується. Менші діти повинні малювати гуашевими фарбами, а старші – акварельними. Перш ніж залучити дитину до малювання, дорослим слід обговорити форми предмета, кольори, події. Дітям легше малювати круглі предмети, важче прямокутні.

1. Діти 3-х років малюють осіннє листя, кулі, м’ячі, кубики, стрічки, прапорці, вагончики, штапмують предмети поролоном.
  2. 4-річні діти мають навчитися малювати фрукти, овочі, іграшки, візерунки з мазків, ліній, крапок, кілець. Малятам слід допомагати поєднувати барви,кольори,складати візерунки.
  3. Старші дошкільники вчаться передавати в малюнку картини природи,життєві  події, сюжети казок, оповідань, віршів.

Дітям подобається ліпити. Для цього малим слід давати глину, а старшим – пластилін.Матеріал слід підготувати, щоб він був м’яким. Щоб не забруднити стіл, слід використовувати дощечки для ліплення. Не забудьте звертати увагу сина чи доньки на аккуратність роботи, підтримуйте морально дитину. Не забудьте після ліплення вимити руки !

Аплікація розвиває естетичний смак та технічні навички дітей. Тематикою для аплікації можуть  бути  візерунки, геометричні фігури, квіти, предмети побуту. Для наклеювання бажано використовувати клей ПВА.Спробуйте разом виконати художнє конструювання: ялинкові гірлянди, ліхтарики, прапорці, будиночки, автобус, човник, шапочку, іграшку.

Не забувайте попереджати дитину про бережне поводження з ножицями та вчасно схвалювати її дії !